Strefa leisure z ofertą dla dzieci w Avenida Poznań

W galeriach handlowych coraz częściej szukamy otwartych przestrzeni, w których moglibyśmy usiąść, popracować, spotkać się ze znajomymi lub po prostu odpocząć. Strefy leisure nabierają znaczenia i rozmachu, czego przykładem jest projekt zrealizowany w Avenida Poznań. Aż 2 tys. mkw. przeznaczono na przestrzeń relaksu, która wiele atrakcji oferuje także dzieciom.

Galerie handlowe w naturalny sposób stają się dziś miejscem spotkań. Na mapie każdego miasta to punkty rozpoznawalne, dostępne i wielofunkcyjne. Pod jednym dachem możemy zrobić zakupy, skorzystać z różnych usług, załatwić sprawę w oddziale banku czy złożyć wniosek w filii urzędu miasta. Zakres funkcji, który przejmują galerie, ciągle się poszerza, a obecnie uwzględnia on także odpowiedź na takie oczekiwania klientów jak potrzeba krótkiego odpoczynku czy spotkania ze znajomymi.

Strefy wypoczynku od Applink

Przestronne miejsca, w których można usiąść w miękkim fotelu, poczytać książkę lub posłuchać muzyki, powstają w galeriach handlowych nawet kosztem powierzchni ściśle komercyjnych. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie dobrze zaprojektowana strefa leisure, która pozwala na chwilę wytchnienia podczas zakupów, często generuje większy ruch. Klienci chętniej odwiedzają te galerie, w których oprócz załatwienia różnych spraw mogą się po prostu zatrzymać, niekoniecznie w kawiarni czy restauracji, ale w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni, wyposażonej w miękkie sofy, głębokie fotele i stoliki kawowe.

Strefy wypoczynku w szczególności doceniają rodzice i dzieci, którzy do galerii mogą wybrać się razem, zrobić zakupy, a także – mając dzieci w zasięgu wzroku – spotkać się ze znajomymi. Ciekawa oferta dla najmłodszych to integralna część fitoutu przestrzeni wspólnych. Umiejętne połączenie tradycyjnych atrakcji manualnych i nowoczesnych rozwiązań cyfrowych przyciąga uwagę dzieci w sposób niepodzielny. Zabawa staje się nauką, a czas spędzony w strefie zabaw – okazją do ćwiczenia takich kompetencji jak spostrzegawczość, orientacja przestrzenna czy refleks.

Avenida Lounge

Strefa o nazwie „Avenida Lounge” została zaaranżowana wedle najlepszych trendów architektonicznych. Na pierwszym poziomie tej strefy powstała część przeznaczona przede wszystkim do pracy, spotkań i odpoczynku. Tutaj można rozsiąść się na miękkich pufach i poczytać gazetę albo też zająć miejsce coworkingowe, rozłożyć laptopa i popracować. Na drugim poziomie strefy została zaaranżowana atrakcyjna przestrzeń dla dzieci. Tutaj dzieci mogą bezpiecznie rozładować energię, bawić się na zjeżdżalni i bujanych zabawkach, a także bezpłatnie korzystać z multimedialnych gier edukacyjnych.

– Dzięki odważnej decyzji i rezygnacji z komercyjnego wynajmu tych powierzchni, zyskaliśmy unikatową w skali Poznania przestrzeń wypoczynku, rozrywki i integracji. Z satysfakcją obserwujemy naszych klientów, którzy lubią przebywać w tej strefie. Cześć przeznaczona dla rodziców i dzieci cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie multimedia w postaci ekranów dotykowych i gier edukacyjnych, które przygotowała firma Applink, okazały się strzałem w dziesiątkę – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy.

Adaptacji produktu ZooZone

Do dyspozycji dzieci jest sześć zabudowanych w akrylu ekranów dotykowych, które dla Avenida Poznań zrealizowała firma Applink. Każdy z nich zawiera zestaw ośmiu gier, które powstały z myślą o rozwoju określonych umiejętności dziecka. Dzięki współpracy z pedagogami i psychologami, wszystkie gry mają wartość edukacyjną, tzn. pozwalają dzieciom ćwiczyć koncentrację i uważność, trenować sprawność manualną i wyobraźnię przestrzenną, a także rozwijać kreatywność i przyswajać słówka języka angielskiego. Wszystkie gry są intuicyjne w obsłudze, zrozumiałe w warstwie logicznej i dopasowane do możliwości dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

– Sednem naszego produktu są wartościowe gry edukacyjne, które od podstaw zostały przygotowane przez zespół pedagogów, grafików i programistów. W przypadku realizacji dla Avenida Poznań dopasowaliśmy jedynie akrylową zabudowę ekranów do charakteru realizowanej w galerii strefy dla dzieci. Łatwość adaptacji naszych multimedialnych rozwiązań dla dzieci do już istniejących przestrzeni dla najmłodszych to duża zaleta naszej oferty – mówi Dominik Rogóż, Dyrektor Marketingu w firmie Applink.

 

Fundusze Europejskie RP Mazowieckie UE
Plansza Informacyjna

APPLINK Sp. z o. o. realizuje projekt pn. „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań wspierających budowę inteligentnego miasta – Smart City”

© 2022 APPLINK Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone